Pvc kapı pencere

PVC Doğrama Sistemleri;  sabit, tek açılır ve çift açılır kanat, kapı, çift kapı, çekme sürme ve woswagen sürme doğrama şeklinde farklı renk ve doku seçenekleriyle uygulanabilir. PVC Doğrama Sistemlerine; her nitelikte cam, panel ve levha vb. materyaller cam çıtaları vasıtası ile monte edilir.

Pvc doğrama sistemlerinin faydaları;

Boya Gerektirmez : Ahşap çerçevelerin aksine PVC pencereler kesinlikle yeniden boyama işlemi gerektirmez. PVC pencereler bir çok farklı renkte imal edilebilirler.

Çürümez – Paslanmaz : Ahşap ve metal çerçeveler zamanla çürüyebilir veya paslanabilir. PVC pencere sistemlerinde bunlar olmaz.

Kolay Bakım : PVC pencere ve kapılar çok kolay temizlenebilir. Sabunlu veya deterjanlı su ile arada bir temizlenmesi yeterli olur. PVC pencere aksesuarları (örneğin menteşeleri ve kolları gibi), üreticinin tavsiyesi doğrultusunda zaman zaman yağlama işlemi gerektirebilir.

Canlı Renkler : PVC pencereler renklerinin zamanla solmasına karşı testlerden geçirilirler ve bu durumun oluşması engellenir. 

Sağlam ve Dayanıklı : PVC pencerelerde hem sağlam hem de dayanıklı olması için standartlara uygun katkı maddeleri kullanılır.

Yanmaya Karşı Dirençli : PVC pencereler ancak yoğun ateş altında yanarlar. Malzemesi kendisini söndürecek niteliktedir.

İzolasyon : PVC pencereler ısı ve ses yalıtımında avantajlıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde bu performans çok daha yüksektir.   


Pvc pencere ve kapı sistemlerini tercih edilmesinin en önemli başlıca sebepleri şunlardır:
Isı Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Uzun Ömürlü
Yanmaya Dayanıklı
Dayanıklı
Mükemmel hava ve su geçirmezlik
Hafif, Kolay Kurulum